Turkey Visa Application Guide for Turkish - Türkçe Language

 Turkey Visa Application Guide in All Languages

Content

1. Uyruğunuz

Bilgi Notu

Lütfen uyruğunuzu seçiniz. Çifte vatandaşlığa sahipseniz, uyruğunuzu Türkiye’ye seyahat ederken kullanacağınız pasaporta göre seçmelisiniz.

e-Vizenizde kayıtlı uyruk bilgisinin pasaportunuzdan farklı olması halinde e-Vizeniz geçersiz olacaktır.

Seyahat Belgesi olarak sadece pasaportlar ve (belirli ülke vatandaşları için) kimlik kartları kabul edilmektedir. ‘Seyahat Belgesi’ olarak adlandırılsalar dahi diğer belgeler e-Vize başvurusunda kullanılamaz.

Uyruğunuz

Seyahat Belgesi

Umuma Mahsus Pasaport

Kimlik Kartı

Diplomatik Pasaport

Hizmet Pasaportu

Hususi Pasaport

Yabancılara Mahsus Pasaport

Seyahat Belgesi

Vatansız Pasaportu

Diğer

2. Varış Tarihi

Bilgi Notu

Lütfen Türkiye’ye giriş yapmayı öngördüğünüz tarihi ilgili alana yazın.

e-Vizenizin geçerlilik süresi, ülkeye giriş yapacağınız tarih itibariyle başlayacaktır.

Geçerlilik süresi, ikamet süresinden farklıdır. Geçerli bir e-Vizeye sahip olsanız dahi Türkiye’de solda belirtilen ikamet süresinden fazla süreyle kalabilmek için bulunduğunuz ildeki Emniyet Müdürlüğü’nün Yabancılar Şubesine başvurarak, ikamet tezkeresi almanız gerekmektedir.

Türkiye’de bir girişte ikamet tezkeresi olmaksızın solda belirtilen ikamet süresinden fazla süreyle kaldığınız takdirde idari para cezasına çarptırılabilirsiniz ve Türkiye’ye girişiniz belirli bir süre için yasaklanabilir.

e-Vize sistemi, Türkiye’de kaldığınız süreyi hesaplamamaktadır. Bu nedenle, e-Vizenizde öngörülen toplam ikamet süresini aşıp aşmadığınızı kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Türkiye'ye Varış Tarihi

Varış tarihiniz başvuru yaptığınız tarihten itibaren 3 ay içerisinde olmalıdır. (Hareket etmeden en az 48 saat önce e-Vize başvurusunda bulunmanız önerilir.)

e-Vizeniz, 29 Ocak 2021 Cuma tarihinden itibaren, 27 Temmuz 2021 Salı tarihine kadar toplam 180 gün boyunca geçerlidir. Toplam kalış süresi 90 günü geçemez.

3. Kişisel Bilgiler

Bilgi Notu

Girdiğiniz bilgilerin pasaportunuzdaki bilgilerle aynı olması gerekmektedir. Aksi takdirde, e-Vizeniz geçersiz olacaktır.

Seyahat Acentaları 10 ve daha fazla grup başvurularını buradan yapabilirler.

Adınız

Adınızı pasaportunuzda yazılı haliyle kutucuğa giriniz. Eğer birden fazla isminiz varsa aralarında bir boşluk bırakarak kutucuğa yazınız. Noktalama işaretlerinden sadece tire (-), nokta (.), kesme işareti (') ve virgül (,) kullanabilirsiniz.

Soyadınız

rel="Pasaportunuzda yazılı haliyle soyadınızı giriniz. Noktalama işaretlerinden sadece tire (-), nokta (.), kesme işareti (') ve virgül (,) kullanabilirsiniz. Eğer soyadınız seyahat belgenizde belirtilmemişse, bu alanı boş bırakabilirsiniz."

Doğum Tarihiniz

Pasaportunuzda yazılı haliyle<br/>doğum tarihinizi gg.aa.yyyy formatında giriniz.

Doğum Yeriniz

Pasaportta yazılı haliyle doğum yerinizi giriniz. Noktalama işaretlerinden sadece tire (-), nokta (.), kesme işareti (') ve virgül (,) kullanabilirsiniz.

Annenizin Adı

Annenizin adını yazınız (opsiyonel). Eğer annenizin birden fazla ismi varsa tüm isimleri aralarında birer boşluk bırakarak kutucuğa yazınız. Noktalama işaretlerinden sadece tire (-), nokta (.), kesme işareti (') ve virgül (,) kullanabilirsiniz.

Babanızın Adı

Babanızın adını yazınız (opsiyonel). Eğer babanızın birden fazla ismi varsa tüm isimleri aralarında birer boşluk bırakarak kutucuğa yazınız. Noktalama işaretlerinden sadece tire (-), nokta (.), kesme işareti (') ve virgül (,) kullanabilirsiniz.

Pasaport Numarası

Seyahat belgenizin numarasını belgede göründüğü gibi giriniz. Karakter ve boşluk kullanılmamalıdır.

Pasaport Veriliş Tarihi

Seyahat belgenize ait veriliş tarihini gg.aa.yyyy formatında giriniz.

Pasaport Geçerlilik Tarihi

Seyahat belgenize ait geçerlilik tarihini gg.aa.yyyy formatında giriniz.

E-posta adresi

E-posta adresinizi giriniz.

Telefon Numarası

Telefon numaranızı giriniz. Sadece parantez, artı işareti ve sayı özel karakterleri kullanabilirsiniz.

İkamet Adresiniz

İkamet adresinizi giriniz. Noktalama işaretlerinden sadece nokta (.), virgül (,), iki nokta (:), noktalı virgül (;), bölme (/), ters bölme (\), alt çizgi (_), numara kullanılabilirsiniz.

4. Bilgilerinizi Doğrulayın

Onay verildikten sonra değişiklik yapılması mümkün değildir. Gönderilecek doğrulama eposta mesajı 1 saat içerisinde onaylanmazsa başvurunuz iptal edilecektir.


Bilgi Notu

E-posta mesajları, bazı durumlarda, “önemsiz e-posta” (spam, junk) kutusuna düşebilmektedir.

Size gönderilen e-posta mesajını almadıysanız, yeni bir e-posta gönderilmesini istemeden önce “önemsiz e-posta” kutunuzu kontrol etmeniz rica olunur.

Başvurunuz başarıyla tamamlanmıştır.

Başvurunuzun birinci adımını tamamladınız. Şimdi size gönderilen e-posta mesajında yer alan bağlantıyı takip ederek ödeme adımına geçiniz. Gönderilen e-posta mesajını almadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak e-postanın yeniden gönderilmesini sağlayabillirsiniz.

5. Eposta Doğrulama

Başvurunuz başarıyla tamamlanmıştır.

Başvurunuzun ilk adımını tamamladınız. E-posta adresinize bir onay e-postası gönderildi. Şimdi, lütfen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayın, talimatları izleyin ve ödemeye devam edin. Onay e-postasını almadıysanız, yeniden göndermek için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

6. Ödeme

Ödemeniz gereken toplam tutar: 61,50 USD60 USD 1,50 USD Hizmet Bedeli

61,50 USD

60 USD 1,50 USD Hizmet Bedeli

Kredi Kartı

Ödeme yöntemi için aşağıdaki kredi kartı seçenekleri mevcuttur:

Kart numarası

Enter your Credit card number here.

CVV/CVC/CVC2:

Kredi kartınızın doğrulama kodunu / numarasını girin.

Son kullanma tarihi:

Kredi kartınızın son kullanma tarihini girin.

Aşağıdaki ödeme yöntemleri de mevcuttur: